TRACOPOWER THN 30-4812WI Isolated Board Mount DC/DC Converter, Metal Case, 1 Output, 30 W, 12 V, 2.5 A
HomeStore
This is a Isolated Board Mount DC/DC Converter, Metal Case, 1 Output, 30 W, 12 V, 2.5 A product from TRACOPOWER with the model number THN 30-4812WI
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 30W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 2.5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Product Range THN 30WI Series
Input Voltage DC Min 18V
Input Voltage DC Max 75V
DC / DC Converter Output Type Fixed, Adjustable
DC / DC Converter Type DIP
DC / DC Converter Mounting Through Hole
Approvals & Standards -
Width 25.4mm
Height 9.9mm
Depth 25.4mm
Other details
Brand TRACOPOWER
Part Number THN 30-4812WI
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Application Note EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 30W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 2.5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Product Range THN 30WI Series
Input Voltage DC Min 18V
Input Voltage DC Max 75V
DC / DC Converter Type DIP
Approvals & Standards -
Width 25.4mm
Height 9.9mm
Depth 25.4mm
Other details
Brand TRACOPOWER
Part Number THN 30-4812WI
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Output Power Max 30W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 2.5A
Input Voltage DC Min 18V
Input Voltage DC Max 75V
Width 25.4mm
Height 9.9mm
Depth 25.4mm
Part Number THN 30-4812WI
TRACOPOWER THN 30-4812WI Isolated Board Mount DC/DC Converter, Metal Case, 1 Output, 30 W, 12 V, 2.5 A | Tanotis