VISHAY 489D226X0016D6VE3 Tantalum Capacitor, Resin Coated, 22 µF, 16 V, 489D Series, ± 20%, Radial Leaded
HomeStore
This is a Tantalum Capacitor, Resin Coated, 22 µF, 16 V, 489D Series, ± 20%, Radial Leaded product from VISHAY with the model number 489D226X0016D6VE3
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 16V
Product Range 489D Series
ESR -
Capacitance 22µF
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Other details
Brand VISHAY
Part Number 489D226X0016D6VE3
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 16V
Product Range 489D Series
ESR -
Capacitance 22µF
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Other details
Brand VISHAY
Part Number 489D226X0016D6VE3
Description
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 16V
Capacitance 22µF
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance ± 20%
Part Number 489D226X0016D6VE3
VISHAY 489D226X0016D6VE3 Tantalum Capacitor, Resin Coated, 22 µF, 16 V, 489D Series, ± 20%, Radial Leaded | Tanotis