VISHAY LTO100F15R00JTE3 Through Hole Resistor, 15 ohm, 375 V, TO-247, 100 W, ± 5%, LTO 100 Series
This is a Through Hole Resistor, 15 ohm, 375 V, TO-247, 100 W, ± 5%, LTO 100 Series product from VISHAY with the model number LTO100F15R00JTE3
Product details
Temperature Coefficient ± 150ppm/°C
Power Rating 100W
Resistor Element Material Thick Film
Automotive Qualification Standard -
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range LTO 100 Series
Resistor Case Style TO-247
Voltage Rating 375V
Other details
Brand VISHAY
Part Number LTO100F15R00JTE3
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 100W
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range LTO 100 Series
Resistor Case Style TO-247
Voltage Rating 375V
Other details
Brand VISHAY
Part Number LTO100F15R00JTE3
Description
Power Rating 100W
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Voltage Rating 375V
Part Number LTO100F15R00JTE3
VISHAY LTO100F15R00JTE3 Through Hole Resistor, 15 ohm, 375 V, TO-247, 100 W, ± 5%, LTO 100 Series | Tanotis