VISHAY SB5H100-E3/54 SCHOTTKY RECTIFIER, 5A, 100V, DO-201AD
HomeStore
This is a SCHOTTKY RECTIFIER, 5A, 100V, DO-201AD product from VISHAY with the model number SB5H100-E3/54
Product details
Forward Voltage VF Max 800mV
Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max 100V
Forward Current If(AV) 5A
Automotive Qualification Standard -
Forward Surge Current Ifsm Max 200A
Packaging Cut Tape
Product Range -
Diode Configuration Single
Diode Case Style DO-201AD
Operating Temperature Max 175°C
No. of Pins 2Pins
Other details
Brand VISHAY
Part Number SB5H100-E3/54
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
-70%
Product details
Forward Voltage VF Max 800mV
Forward Current If(AV) 5A
Packaging Cut Tape
Product Range -
Diode Configuration Single
Diode Case Style DO-201AD
No. of Pins 2Pins
Other details
Brand VISHAY
Part Number SB5H100-E3/54
Product Information
Shipping & Returns
Description
Forward Voltage VF Max 800mV
Forward Current If(AV) 5A
No. of Pins 2Pins
Part Number SB5H100-E3/54
VISHAY SB5H100-E3/54 SCHOTTKY RECTIFIER, 5A, 100V, DO-201AD | Tanotis