VISHAY T93XB104KT20 Trimmer, Multi Turn, Cermet, Side Adjust, 100 kohm, Through Hole, 23 Turns
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Trimmer Type
Multi Turn
Adjustment Type
Side Adjust
Open menu
Potentiometer Mounting
Through Hole
Product Range
T93 Series
Resistance Tolerance
± 10%
Open menu
Trimmer Shape / Size
3/8 Inch Square
Product Length
9.7mm
Product Height
9.8mm
Operating Temperature Max
125°C
SVHC
No SVHC (07-Nov-2024)
Find similar products
Element Material
Cermet
Track Resistance
100kohm
No. of Turns
23Turns
Power Rating
500mW
Temperature Coefficient
± 100ppm/°C
Resistor Case / Package
Product Width
5mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Other details
Brand VISHAY
Part Number T93XB104KT20
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Trimmer Type
Multi Turn
Adjustment Type
Side Adjust
Potentiometer Mounting
Through Hole
Product Range
T93 Series
Resistance Tolerance
± 10%
Trimmer Shape / Size
3/8 Inch Square
Product Length
9.7mm
Product Height
9.8mm
Operating Temperature Max
125°C
SVHC
No SVHC (07-Nov-2024)
Element Material
Cermet
Track Resistance
100kohm
No. of Turns
23Turns
Power Rating
500mW
Temperature Coefficient
± 100ppm/°C
Resistor Case / Package
Product Width
5mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Other details
Brand VISHAY
Part Number T93XB104KT20
± 10%
9.7mm
9.8mm
125°C
100kohm
500mW
± 100ppm/°C
5mm
-55°C
Part Number T93XB104KT20
VISHAY T93XB104KT20 Trimmer, Multi Turn, Cermet, Side Adjust, 100 kohm, Through Hole, 23 Turns | Tanotis