
Wurth Elektronik 3600637250S Cabinet EMI Shielding Square Tin Plated Steel 38.16 mm x 25.46 2 WE-SHC Series
Wurth Elektronik 3600637250S Cabinet EMI Shielding Square Tin Plated Steel 38.16 mm x 25.46 2 WE-SHC Series
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | WE-SHC Series |
| Gasket Material | - |
| Length | 38.16mm |
| Width | 25.46mm |
| Depth | 2mm |
| Attenuation | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 3600637250S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2.30
-70%$2.30
$0.69Wurth Elektronik 3600637250S Cabinet EMI Shielding Square Tin Plated Steel 38.16 mm x 25.46 2 WE-SHC Series
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | WE-SHC Series |
| Gasket Material | - |
| Length | 38.16mm |
| Width | 25.46mm |
| Depth | 2mm |
| Attenuation | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 3600637250S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | WE-SHC Series |
| Gasket Material | - |
| Length | 38.16mm |
| Width | 25.46mm |
| Depth | 2mm |
| Attenuation | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 3600637250S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










