
WURTH ELEKTRONIK 691311700104 Wire-To-Board Connector, 5 mm, 4 Contacts, Header, WR-TBL 3117 Series, Through Hole, 1 Rows
WURTH ELEKTRONIK 691311700104 Wire-To-Board Connector, 5 mm, 4 Contacts, Header, WR-TBL 3117 Series, Through Hole, 1 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 5mm |
| No. of Contacts | 4Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | WR-TBL 3117 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | - |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 691311700104 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
WURTH ELEKTRONIK 691311700104 Wire-To-Board Connector, 5 mm, 4 Contacts, Header, WR-TBL 3117 Series, Through Hole, 1 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 5mm |
| No. of Contacts | 4Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | WR-TBL 3117 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | - |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 691311700104 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 5mm |
| No. of Contacts | 4Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | WR-TBL 3117 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | - |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 691311700104 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








