
Wurth Elektronik 701511500 PCB Support Dual Side Lock In Nylon 6.6 6.4 mm x 4.5 WA-SNSN Series
Wurth Elektronik 701511500 PCB Support Dual Side Lock In Nylon 6.6 6.4 mm x 4.5 WA-SNSN Series
Product details
| PCB Support Type | Dual Side Lock-In Support |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 6.4mm |
| External Width | 4.5mm |
| Product Range | WA-SNSN Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 701511500 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Wurth Elektronik 701511500 PCB Support Dual Side Lock In Nylon 6.6 6.4 mm x 4.5 WA-SNSN Series
Product details
| PCB Support Type | Dual Side Lock-In Support |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 6.4mm |
| External Width | 4.5mm |
| Product Range | WA-SNSN Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 701511500 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| PCB Support Type | Dual Side Lock-In Support |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 6.4mm |
| External Width | 4.5mm |
| Product Range | WA-SNSN Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 701511500 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












