
Wurth Elektronik 709956000 PCB Support Studded Nylon 6.6 19.2 mm x 8 WA-SNSH Series
Product details
| PCB Support Type | Studded Lock-In Support |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 19.2mm |
| External Width | 8mm |
| Product Range | WA-SNSH Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 709956000 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Wurth Elektronik 709956000 PCB Support Studded Nylon 6.6 19.2 mm x 8 WA-SNSH Series
Product details
| PCB Support Type | Studded Lock-In Support |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 19.2mm |
| External Width | 8mm |
| Product Range | WA-SNSH Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 709956000 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| PCB Support Type | Studded Lock-In Support |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 19.2mm |
| External Width | 8mm |
| Product Range | WA-SNSH Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 709956000 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












