XP POWER TR10S3V3 Linear Regulator DC/DC Converter, Fixed, Through Hole, 1 Output, 3.3 W, 3.3 V, 1 A
HomeStore
This is a Linear Regulator DC/DC Converter, Fixed, Through Hole, 1 Output, 3.3 W, 3.3 V, 1 A product from XP POWER with the model number TR10S3V3
Product details
DC / DC Converter Mounting Through Hole
DC / DC Converter Output Type Fixed
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 3.3W
Output Voltage Nom. 3.3V
Output Current Max 1A
Input Voltage DC Min 7V
Input Voltage DC Max 28V
Approvals & Standards EN
Product Range TR10 Series
Other details
Brand XP POWER
Part Number TR10S3V3
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 3.3W
Output Voltage Nom. 3.3V
Output Current Max 1A
Input Voltage DC Min 7V
Input Voltage DC Max 28V
Approvals & Standards EN
Product Range TR10 Series
Other details
Brand XP POWER
Part Number TR10S3V3
Description
Output Power Max 3.3W
Output Voltage Nom. 3.3V
Output Current Max 1A
Input Voltage DC Min 7V
Input Voltage DC Max 28V
Part Number TR10S3V3
XP POWER TR10S3V3 Linear Regulator DC/DC Converter, Fixed, Through Hole, 1 Output, 3.3 W, 3.3 V, 1 A | Tanotis