ABL HEATSINKS 350AB1500B Heat Sink, 0.74 °C/W, 50 mm, 125 mm, 150 mm
HomeStore
This is a Heat Sink, 0.74 °C/W, 50 mm, 125 mm, 150 mm product from ABL HEATSINKS with the model number 350AB1500B
Product details
Packages Cooled -
Thermal Resistance 0.74°C/W
External Height - Metric 50mm
External Width - Metric 125mm
External Length - Metric 150mm
External Diameter - Metric -
Heat Sink Material Aluminium
External Height - Imperial 1.97"
External Width - Imperial 4.92"
External Length - Imperial 5.91"
External Diameter - Imperial -
Product Range -
Other details
Brand ABL HEATSINKS
Part Number 350AB1500B
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Packages Cooled -
Thermal Resistance 0.74°C/W
External Height - Metric 50mm
External Width - Metric 125mm
External Length - Metric 150mm
External Diameter - Metric -
Heat Sink Material Aluminium
External Diameter - Imperial -
Product Range -
Other details
Brand ABL HEATSINKS
Part Number 350AB1500B
Description
Thermal Resistance 0.74°C/W
External Height - Metric 50mm
External Width - Metric 125mm
External Length - Metric 150mm
Part Number 350AB1500B
ABL HEATSINKS 350AB1500B Heat Sink, 0.74 °C/W, 50 mm, 125 mm, 150 mm | Tanotis