ALPHA ELECTRONICS HCX10R000B Through Hole Resistor, 10 ohm, 300 V, Radial Leaded, 300 mW, � 0.1%, HC Series
This is a Through Hole Resistor, 10 ohm, 300 V, Radial Leaded, 300 mW, � 0.1%, HC Series product from ALPHA ELECTRONICS with the model number HCX10R000B
Product details
Temperature Coefficient � 5ppm/�C
Power Rating 300mW
Resistor Element Material Metal Foil
Automotive Qualification Standard -
Resistance 10ohm
Resistance Tolerance � 0.1%
Product Range HC Series
Resistor Case Style Radial Leaded
Voltage Rating 300V
Other details
Brand ALPHA ELECTRONICS
Part Number HCX10R000B
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 300mW
Resistance 10ohm
Resistance Tolerance � 0.1%
Product Range HC Series
Voltage Rating 300V
Other details
Brand ALPHA ELECTRONICS
Part Number HCX10R000B
Description
Power Rating 300mW
Resistance 10ohm
Resistance Tolerance � 0.1%
Voltage Rating 300V
Part Number HCX10R000B
ALPHA ELECTRONICS HCX10R000B Through Hole Resistor, 10 ohm, 300 V, Radial Leaded, 300 mW, � 0.1%, HC Series | Tanotis