AMPHENOL FCI 76384-306LF Wire-To-Board Connector, DUBOX 76384 Series, 6 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
AMPHENOL FCI 76384-306LF Wire-To-Board Connector, DUBOX 76384 Series, 6 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Product details
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | DUBOX 76384 Series |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Rows | 1Rows |
Other details
| Brand | AMPHENOL FCI |
| Part Number | 76384-306LF |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.68
-70%$1.68
$0.50AMPHENOL FCI 76384-306LF Wire-To-Board Connector, DUBOX 76384 Series, 6 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Product details
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | DUBOX 76384 Series |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Rows | 1Rows |
Other details
| Brand | AMPHENOL FCI |
| Part Number | 76384-306LF |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | DUBOX 76384 Series |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Rows | 1Rows |
Other details
| Brand | AMPHENOL FCI |
| Part Number | 76384-306LF |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











