
Amphenol RF 112515 / Coaxial Connector BNC Straight Jack Through Hole Vertical 50 ohm
Product details
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Jack |
| Coaxial Termination | Through Hole Vertical |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | - |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 4GHz |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 112515 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Amphenol RF 112515 / Coaxial Connector BNC Straight Jack Through Hole Vertical 50 ohm
Product details
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Jack |
| Coaxial Termination | Through Hole Vertical |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | - |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 4GHz |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 112515 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Jack |
| Coaxial Termination | Through Hole Vertical |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | - |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 4GHz |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 112515 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










