
AMPHENOL RF 69475 RF/COAXIAL BNC PLUG STR 50 OHM CLAMP/SLDR
Product details
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Solder |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | RG174, RG179, RG187, RG188, RG316 |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Frequency Max | 4GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 69475 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
AMPHENOL RF 69475 RF/COAXIAL BNC PLUG STR 50 OHM CLAMP/SLDR
Product details
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Solder |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | RG174, RG179, RG187, RG188, RG316 |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Frequency Max | 4GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 69475 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Solder |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | RG174, RG179, RG187, RG188, RG316 |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Frequency Max | 4GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 69475 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











