APEM AC3559 Keypad, 100 mA, 30 V, 1 x 4, Matrix, 4
- 100MR Insulation resistance
- 10pF Typical capacitance
- -30 to 55°C Operating temperature range
Applications
Industrial, Maintenance & Repair
Product details
| Panel Cutout Height | 95mm |
| Contact Voltage DC Nom | 30V |
| Panel Cutout Width | 38mm |
| Keypad Output | Matrix |
| Keypad Array | 1 x 4 |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 100mA |
| Housing Material | Polymer |
| No. of Keys | 4 |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | AC3559 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $19.12
-70%$19.12
$5.74APEM AC3559 Keypad, 100 mA, 30 V, 1 x 4, Matrix, 4
- 100MR Insulation resistance
- 10pF Typical capacitance
- -30 to 55°C Operating temperature range
Applications
Industrial, Maintenance & Repair
Product details
| Panel Cutout Height | 95mm |
| Contact Voltage DC Nom | 30V |
| Panel Cutout Width | 38mm |
| Keypad Output | Matrix |
| Keypad Array | 1 x 4 |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 100mA |
| Housing Material | Polymer |
| No. of Keys | 4 |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | AC3559 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 100MR Insulation resistance
- 10pF Typical capacitance
- -30 to 55°C Operating temperature range
Applications
Industrial, Maintenance & Repair
Product details
| Panel Cutout Height | 95mm |
| Contact Voltage DC Nom | 30V |
| Panel Cutout Width | 38mm |
| Keypad Output | Matrix |
| Keypad Array | 1 x 4 |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 100mA |
| Housing Material | Polymer |
| No. of Keys | 4 |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | AC3559 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











