APEM Q8R1CXXY12E LED Panel Mount Indicator, Yellow, 12 VDC, 8 mm, 20 mA, 50 mcd, IP67
Product details
| LED Colour | Yellow |
| Operating Voltage | 12VDC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |
| Forward Current If | 20mA |
| Luminous Intensity | 50mcd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Packaging | Each |
| Product Range | Q Series |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | Q8R1CXXY12E |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| LED Colour | Yellow |
| Operating Voltage | 12VDC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |
| Forward Current If | 20mA |
| Luminous Intensity | 50mcd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Packaging | Each |
| Product Range | Q Series |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | Q8R1CXXY12E |
| Quantity | Each |
Description
| Operating Voltage | 12VDC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |
| Forward Current If | 20mA |