BI TECHNOLOGIES / TT ELECTRONICS 67XR10KLF TRIMMER POTENTIOMETER, 10KOHM 20TURN THROUGH HOLE
HomeStore
Product details
Track Resistance 10kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range 67 Series
No. of Turns 20Turns
Potentiometer Mounting Through Hole
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
MSL -
Other details
Brand BI TECHNOLOGIES / TT ELECTRONICS
Part Number 67XR10KLF
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Track Resistance 10kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range 67 Series
No. of Turns 20Turns
MSL -
Other details
Part Number 67XR10KLF
Track Resistance 10kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%