BOURNS 3361S-1-103GLF Trimmer Potentiometer, 10 kohm, 500 mW, ± 10%, Trimpot 3361 Series, 1 Turns, Surface Mount Device
Product details
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | Trimpot 3361 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| No. of Turns | 1Turns |
| Potentiometer Mounting | Surface Mount Device |
| Power Rating | 500mW |
| Track Resistance | 10kohm |
| MSL | - |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | 3361S-1-103GLF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
Product details
| No. of Turns | 1Turns |
| Power Rating | 500mW |
| Track Resistance | 10kohm |
| MSL | - |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
Description
| Power Rating | 500mW |
| Track Resistance | 10kohm |