BOURNS PWR221T-30-2R20F Through Hole Current Sense Resistor, AEC-Q200 PWR221T-30 Series, 2.2 ohm, 30 W, ± 1%, TO-220
Product details
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Power Rating | 30W |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
| Resistance | 2.2ohm |
| Resistance Tolerance | ± 1% |
| Resistor Element Type | Thick Film |
| Product Range | PWR221T-30 Series |
| Resistor Case Style | TO-220 |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | PWR221T-30-2R20F |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
Product details
| Power Rating | 30W |
| Resistance | 2.2ohm |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
Description
| Power Rating | 30W |
| Resistance | 2.2ohm |