BOURNS RLB0914-330KL Inductor, RLB Series, 33 µH, 1.7 A, 0.12 ohm, ± 10%
This is a Inductor, RLB Series, 33 µH, 1.7 A, 0.12 ohm, ± 10% product from BOURNS with the model number RLB0914-330KL
Product details
DC Resistance Max 0.12ohm
Saturation Current (Isat) -
Packaging Each
Inductance Tolerance ± 10%
Product Range RLB Series
RMS Current (Irms) 1.7A
Inductance 33µH
Other details
Brand BOURNS
Part Number RLB0914-330KL
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
DC Resistance Max 0.12ohm
Saturation Current (Isat) -
Packaging Each
Inductance Tolerance ± 10%
Product Range RLB Series
RMS Current (Irms) 1.7A
Inductance 33µH
Other details
Brand BOURNS
Part Number RLB0914-330KL
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
DC Resistance Max 0.12ohm
Inductance Tolerance ± 10%
RMS Current (Irms) 1.7A
Inductance 33µH
Part Number RLB0914-330KL
BOURNS RLB0914-330KL Inductor, RLB Series, 33 µH, 1.7 A, 0.12 ohm, ± 10% | Tanotis