CAMDENBOSS CTSN434/12W Panel Mount Barrier Terminal Block, 8 AWG
HomeStore
This is a Panel Mount Barrier Terminal Block, 8 AWG product from CAMDENBOSS with the model number CTSN434/12W
Product details
No. of Rows 2 Row
Wire Size AWG Max 8AWG
Rated Current 50A
No. of Positions 12Ways
Product Range CTSN Series
Pitch Spacing 12mm
Wire Size AWG Min -
Rated Voltage 750V
Other details
Brand CAMDENBOSS
Part Number CTSN434/12W
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Rows 2 Row
Wire Size AWG Max 8AWG
Rated Current 50A
No. of Positions 12Ways
Product Range CTSN Series
Pitch Spacing 12mm
Wire Size AWG Min -
Rated Voltage 750V
Other details
Brand CAMDENBOSS
Part Number CTSN434/12W
Description
Wire Size AWG Max 8AWG
Rated Current 50A
No. of Positions 12Ways
Pitch Spacing 12mm
Rated Voltage 750V
Part Number CTSN434/12W
CAMDENBOSS CTSN434/12W Panel Mount Barrier Terminal Block, 8 AWG | Tanotis