
Molex 39100-1906 Panel Mount Barrier Terminal Block 2 Row 6 Ways 22 AWG 12 8 mm 20 A
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| No. of Positions | 6Ways |
| Wire Size AWG Min | 22AWG |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Pitch Spacing | 8mm |
| Rated Current | 20A |
| Rated Voltage | 300V |
| Product Range | Eurostyle 39100 Series |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 39100-1906 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Molex 39100-1906 Panel Mount Barrier Terminal Block 2 Row 6 Ways 22 AWG 12 8 mm 20 A
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| No. of Positions | 6Ways |
| Wire Size AWG Min | 22AWG |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Pitch Spacing | 8mm |
| Rated Current | 20A |
| Rated Voltage | 300V |
| Product Range | Eurostyle 39100 Series |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 39100-1906 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| No. of Positions | 6Ways |
| Wire Size AWG Min | 22AWG |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Pitch Spacing | 8mm |
| Rated Current | 20A |
| Rated Voltage | 300V |
| Product Range | Eurostyle 39100 Series |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 39100-1906 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







