CGS - TE CONNECTIVITY SQMR7470RJ Through Hole Resistor, 470 ohm, 500 V, Radial Leaded, 7 W, ± 5%, SQ Series
This is a Through Hole Resistor, 470 ohm, 500 V, Radial Leaded, 7 W, ± 5%, SQ Series product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number SQMR7470RJ
Product details
Temperature Coefficient ± 300ppm/°C
Power Rating 7W
Automotive Qualification Standard -
Resistance 470ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Resistor Element Type Metal Film
Product Range SQ Series
Resistor Case Style Radial Leaded
Voltage Rating 500V
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number SQMR7470RJ
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 7W
Resistance 470ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range SQ Series
Voltage Rating 500V
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number SQMR7470RJ
Description
Power Rating 7W
Resistance 470ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Voltage Rating 500V
Part Number SQMR7470RJ
CGS - TE CONNECTIVITY SQMR7470RJ Through Hole Resistor, 470 ohm, 500 V, Radial Leaded, 7 W, ± 5%, SQ Series | Tanotis