CH PRODUCTS HFX36R12-75 JOYSTICK, 3 AXIS
HomeStore
This is a JOYSTICK, 3 AXIS product from CH PRODUCTS with the model number HFX36R12-75
Product details
No. of Axes 3
Supply Voltage Max 5V
Centre Voltage 2.5V
No. of Switch Positions -
Supply Current 12mA
Contact Current AC Max -
Contact Voltage AC Max -
Switch Terminals Screw
Handle Style Lever
Lever Travel ± 18°
Rotation Electrical Angle 18°
Product Range HFX Series
Other details
Brand CH PRODUCTS
Part Number HFX36R12-75
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Axes 3
Supply Voltage Max 5V
Centre Voltage 2.5V
No. of Switch Positions -
Supply Current 12mA
Contact Current AC Max -
Contact Voltage AC Max -
Switch Terminals Screw
Handle Style Lever
Lever Travel ± 18°
Rotation Electrical Angle 18°
Product Range HFX Series
Other details
Brand CH PRODUCTS
Part Number HFX36R12-75
Description
Supply Voltage Max 5V
Centre Voltage 2.5V
Supply Current 12mA