COILCRAFT DO3340P-223MLB Surface Mount Power Inductor, DO3340P Series, 22 µH, 2.5 A, 5.5 A, Unshielded, 0.066 ohm
HomeStore
This is a Surface Mount Power Inductor, DO3340P Series, 22 µH, 2.5 A, 5.5 A, Unshielded, 0.066 ohm product from COILCRAFT with the model number DO3340P-223MLB
Product details
Product Range DO3340P Series
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 2.5A
Saturation Current (Isat) 5.5A
Inductor Construction Unshielded
DC Resistance Max 0.066ohm
Power Inductor Case 12.95mm x 9.4mm x 11.43mm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number DO3340P-223MLB
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range DO3340P Series
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 2.5A
Saturation Current (Isat) 5.5A
DC Resistance Max 0.066ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number DO3340P-223MLB
Description
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 2.5A
Saturation Current (Isat) 5.5A
DC Resistance Max 0.066ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number DO3340P-223MLB
COILCRAFT DO3340P-223MLB Surface Mount Power Inductor, DO3340P Series, 22 µH, 2.5 A, 5.5 A, Unshielded, 0.066 ohm | Tanotis