COILCRAFT DR0608-223L Inductor, Power, DR0608 Series, 22 µH, 3.4 A, 2.1 A, 0.078 ohm, ± 10%
HomeStore
This is a Inductor, Power, DR0608 Series, 22 µH, 3.4 A, 2.1 A, 0.078 ohm, ± 10% product from COILCRAFT with the model number DR0608-223L
Product details
Product Range DR0608 Series
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 3.4A
Saturation Current (Isat) 2.1A
DC Resistance Max 0.078ohm
Inductance Tolerance ± 10%
Packaging Each
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number DR0608-223L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range DR0608 Series
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 3.4A
Saturation Current (Isat) 2.1A
DC Resistance Max 0.078ohm
Inductance Tolerance ± 10%
Packaging Each
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number DR0608-223L
Description
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 3.4A
Saturation Current (Isat) 2.1A
DC Resistance Max 0.078ohm
Inductance Tolerance ± 10%
Part Number DR0608-223L
COILCRAFT DR0608-223L Inductor, Power, DR0608 Series, 22 µH, 3.4 A, 2.1 A, 0.078 ohm, ± 10% | Tanotis