COILCRAFT MSS1210-155KEB Surface Mount Power Inductor, MSS1210 Series, 1.5 mH, 810 mA, 810 mA, Shielded, 1.55 ohm
Applications
Automotive
Product details
Inductance Tolerance � 10%
RMS Current (Irms) 810mA
Saturation Current (Isat) 810mA
Power Inductor Case 12.3mm x 12.3mm x 10mm
Inductance 1.5mH
Inductor Construction Shielded
Product Range MSS1210 Series
DC Resistance Max 1.55ohm
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number MSS1210-155KEB
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Applications
Automotive
Product details
Inductance Tolerance � 10%
RMS Current (Irms) 810mA
Inductance 1.5mH
Inductor Construction Shielded
Product Range MSS1210 Series
DC Resistance Max 1.55ohm
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number MSS1210-155KEB
Product Information
Shipping & Returns
Description
Inductance Tolerance � 10%
RMS Current (Irms) 810mA
Inductance 1.5mH
DC Resistance Max 1.55ohm
Part Number MSS1210-155KEB
COILCRAFT MSS1210-155KEB Surface Mount Power Inductor, MSS1210 Series, 1.5 mH, 810 mA, 810 mA, Shielded, 1.55 ohm | Tanotis