CRYDOM DRA-CN024D05 Solid State Relay, 0 VDC, 24 VDC, 3 VDC, 12 VDC, SPST-NO, 3.5 A
HomeStore
Product details
Relay Mounting DIN Rail
Control Voltage Max 12VDC
Load Current 3.5A
Control Voltage Min 3VDC
Product Range DRACN Series
Relay Terminals Screw
Operating Voltage Min 0VDC
Switching Mode Zero Crossing
Contact Configuration SPST-NO
Operating Voltage Max 24VDC
Other details
Brand CRYDOM
Part Number DRA-CN024D05
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Relay Mounting DIN Rail
Control Voltage Max 12VDC
Load Current 3.5A
Control Voltage Min 3VDC
Product Range DRACN Series
Relay Terminals Screw
Operating Voltage Min 0VDC
Switching Mode Zero Crossing
Contact Configuration SPST-NO
Operating Voltage Max 24VDC
Other details
Brand CRYDOM
Part Number DRA-CN024D05
Control Voltage Max 12VDC
Load Current 3.5A
Control Voltage Min 3VDC
Operating Voltage Min 0VDC
Operating Voltage Max 24VDC
Part Number DRA-CN024D05
CRYDOM DRA-CN024D05 Solid State Relay, 0 VDC, 24 VDC, 3 VDC, 12 VDC, SPST-NO, 3.5 A | Tanotis