Ferroxcube CST19/11/12-3S4 CST19/11/12-3S4 Ferrite Core Cylindrical 75 ohm 11.5 mm Length 10.6 ID 19 OD
HomeStore
  • UL94V-0 Flammability
Applications
Industrial, RF Communications
Product details
Outer Diameter 19mm
Length 11.5mm
Inner Diameter 10.6mm
Frequency Min -
Frequency Max -
Impedance @ 100MHz 75ohm
Product Range -
Other details
Brand FERROXCUBE
Part Number CST19/11/12-3S4
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • UL94V-0 Flammability
Applications
Industrial, RF Communications
Product details
Outer Diameter 19mm
Length 11.5mm
Inner Diameter 10.6mm
Frequency Min -
Frequency Max -
Impedance @ 100MHz 75ohm
Product Range -
Other details
Brand FERROXCUBE
Part Number CST19/11/12-3S4
Description
Outer Diameter 19mm
Length 11.5mm
Inner Diameter 10.6mm
Impedance @ 100MHz 75ohm
Part Number CST19/11/12-3S4
Ferroxcube CST19/11/12-3S4 CST19/11/12-3S4 Ferrite Core Cylindrical 75 ohm 11.5 mm Length 10.6 ID 19 OD | Tanotis