IXYS SEMICONDUCTOR IXTK200N10P MOSFET Transistor, PolarFET, N Channel, 200 A, 100 V, 7.5 mohm, 15 V, 5 V
This is a MOSFET Transistor, PolarFET, N Channel, 200 A, 100 V, 7.5 mohm, 15 V, 5 V product from IXYS SEMICONDUCTOR with the model number IXTK200N10P
Product details
Power Dissipation Pd 800W
Operating Temperature Max 175�C
Continuous Drain Current Id 200A
Transistor Polarity N Channel
No. of Pins 3Pins
Threshold Voltage Vgs 5V
Product Range -
Automotive Qualification Standard -
Drain Source Voltage Vds 100V
Rds(on) Test Voltage Vgs 15V
Transistor Case Style TO-264
On Resistance Rds(on) 0.0075ohm
MSL -
Other details
Brand IXYS SEMICONDUCTOR
Part Number IXTK200N10P
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Dissipation Pd 800W
Transistor Polarity N Channel
No. of Pins 3Pins
Threshold Voltage Vgs 5V
Product Range -
Drain Source Voltage Vds 100V
Rds(on) Test Voltage Vgs 15V
Transistor Case Style TO-264
MSL -
Other details
Brand IXYS SEMICONDUCTOR
Part Number IXTK200N10P
Description
Power Dissipation Pd 800W
No. of Pins 3Pins
Threshold Voltage Vgs 5V
Drain Source Voltage Vds 100V
Rds(on) Test Voltage Vgs 15V
Part Number IXTK200N10P
IXYS SEMICONDUCTOR IXTK200N10P MOSFET Transistor, PolarFET, N Channel, 200 A, 100 V, 7.5 mohm, 15 V, 5 V | Tanotis