KEMET T491X477K010AT Surface Mount Tantalum Capacitor, 470 µF, 10 V, T491 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric]
HomeStore
Product details
Manufacturer Size Code X
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 125°C
Voltage Rating 10V
Tantalum Capacitor Case 2917 [7343 Metric]
Product Range T491 Series
Automotive Qualification Standard -
ESR 0.2ohm
Capacitance 470µF
Capacitance Tolerance ± 10%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand KEMET
Part Number T491X477K010AT
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Manufacturer Size Code X
Voltage Rating 10V
Product Range T491 Series
ESR 0.2ohm
Capacitance 470µF
Capacitance Tolerance ± 10%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand KEMET
Part Number T491X477K010AT
Voltage Rating 10V
ESR 0.2ohm
Capacitance 470µF
Capacitance Tolerance ± 10%
Part Number T491X477K010AT
KEMET T491X477K010AT Surface Mount Tantalum Capacitor, 470 µF, 10 V, T491 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric] | Tanotis