KEMET T499X336K035ATE600 Surface Mount Tantalum Capacitor, 33 µF, 35 V, T499 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric]
HomeStore
This is a Surface Mount Tantalum Capacitor, 33 µF, 35 V, T499 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric] product from KEMET with the model number T499X336K035ATE600
Product details
Capacitance 33µF
Voltage Rating 35V
Product Range T499 Series
Capacitance Tolerance ± 10%
Packaging Cut Tape
Tantalum Capacitor Case 2917 [7343 Metric]
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 175°C
ESR 0.6ohm
Manufacturer Size Code X
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
Other details
Brand KEMET
Part Number T499X336K035ATE600
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Capacitance 33µF
Voltage Rating 35V
Product Range T499 Series
Capacitance Tolerance ± 10%
Packaging Cut Tape
ESR 0.6ohm
Manufacturer Size Code X
Other details
Brand KEMET
Part Number T499X336K035ATE600
Product Information
Shipping & Returns
Description
Capacitance 33µF
Voltage Rating 35V
Capacitance Tolerance ± 10%
ESR 0.6ohm
Part Number T499X336K035ATE600
KEMET T499X336K035ATE600 Surface Mount Tantalum Capacitor, 33 µF, 35 V, T499 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric] | Tanotis