Kemet T598D106M050ATE090 Tantalum Polymer Capacitor 10 µF ± 20% 50 V KO-CAP T598 Series D 0.09 ohm New
HomeStore
This is a T598D106M050ATE090 Tantalum Polymer Capacitor , 10 µF, ± 20%, 50 V, KO-CAP T598 Series, D, 0.09 ohm New product from KEMET with the model number T598D106M050ATE090
Other details
Brand KEMET
Part Number T598D106M050ATE090
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand KEMET
Part Number T598D106M050ATE090
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number T598D106M050ATE090
Kemet T598D106M050ATE090 Tantalum Polymer Capacitor 10 µF ± 20% 50 V KO-CAP T598 Series D 0.09 ohm New | Tanotis