Kyocera AVX TPSD106M035R0300 TPSD106M035R0300 Surface Mount Tantalum Capacitor 10 µF 35 V 2917 [7343 Metric] ± 20% 0.3 ohm D
HomeStore
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TPSD106M035R0300
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Packaging / Drawing / Footprint EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
More Images
Kyocera AVX TPSD106M035R0300 TPSD106M035R0300 Surface Mount Tantalum Capacitor 10 µF 35 V 2917 [7343 Metric] ± 20% 0.3 ohm D - Image 2
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TPSD106M035R0300
Part Number TPSD106M035R0300
Kyocera AVX TPSD106M035R0300 TPSD106M035R0300 Surface Mount Tantalum Capacitor 10 µF 35 V 2917 [7343 Metric] ± 20% 0.3 ohm D | Tanotis