Kyocera AVX TPSE227K016R0150 Surface Mount Tantalum Capacitor 220 µF 16 V 2917 [7343 Metric] ± 10% 0.15 ohm E
HomeStore
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TPSE227K016R0150
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Packaging / Drawing / Footprint EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
More Images
Kyocera AVX TPSE227K016R0150 Surface Mount Tantalum Capacitor 220 µF 16 V 2917 [7343 Metric] ± 10% 0.15 ohm E - Image 2
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TPSE227K016R0150
Part Number TPSE227K016R0150
Kyocera AVX TPSE227K016R0150 Surface Mount Tantalum Capacitor 220 µF 16 V 2917 [7343 Metric] ± 10% 0.15 ohm E | Tanotis