
LED TECHNOLOGY BSUWSP1008TE LED Bar Graph Array, White, 20 mA, 3.6 V, 580 mcd, 8 LEDs, 111mm x 86mm
LED TECHNOLOGY BSUWSP1008TE LED Bar Graph Array, White, 20 mA, 3.6 V, 580 mcd, 8 LEDs, 111mm x 86mm
- Reliable and rugged
Applications
LED Lighting, Audio, Imaging, Video & Vision
Product details
| LED Colour | White |
| No. of LEDs | 8LEDs |
| Forward Voltage | 3.6V |
| Forward Current If | 20mA |
| Display Size | 111mm x 86mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Luminous Intensity | 580mcd |
Other details
| Brand | LED TECHNOLOGY |
| Part Number | BSUWSP1008TE |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $30.73
-70%$30.73
$9.22LED TECHNOLOGY BSUWSP1008TE LED Bar Graph Array, White, 20 mA, 3.6 V, 580 mcd, 8 LEDs, 111mm x 86mm
- Reliable and rugged
Applications
LED Lighting, Audio, Imaging, Video & Vision
Product details
| LED Colour | White |
| No. of LEDs | 8LEDs |
| Forward Voltage | 3.6V |
| Forward Current If | 20mA |
| Display Size | 111mm x 86mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Luminous Intensity | 580mcd |
Other details
| Brand | LED TECHNOLOGY |
| Part Number | BSUWSP1008TE |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Reliable and rugged
Applications
LED Lighting, Audio, Imaging, Video & Vision
Product details
| LED Colour | White |
| No. of LEDs | 8LEDs |
| Forward Voltage | 3.6V |
| Forward Current If | 20mA |
| Display Size | 111mm x 86mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Luminous Intensity | 580mcd |
Other details
| Brand | LED TECHNOLOGY |
| Part Number | BSUWSP1008TE |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











