
Littelfuse P6SMB480CA TVS Diode P6SMB Series Bidirectional 408 V 658 DO-214AA 2 Pins
Product details
| Product Range | P6SMB Series |
| TVS Polarity | Bidirectional |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | 408V |
| Clamping Voltage Vc Max | 658V |
| Diode Case Style | DO-214AA |
| No. of Pins | 2Pins |
| Breakdown Voltage Min | 456V |
| Breakdown Voltage Max | 504V |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600W |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | P6SMB480CA |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $0.70
-70%$0.70
$0.21Littelfuse P6SMB480CA TVS Diode P6SMB Series Bidirectional 408 V 658 DO-214AA 2 Pins
Product details
| Product Range | P6SMB Series |
| TVS Polarity | Bidirectional |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | 408V |
| Clamping Voltage Vc Max | 658V |
| Diode Case Style | DO-214AA |
| No. of Pins | 2Pins |
| Breakdown Voltage Min | 456V |
| Breakdown Voltage Max | 504V |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600W |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | P6SMB480CA |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | P6SMB Series |
| TVS Polarity | Bidirectional |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | 408V |
| Clamping Voltage Vc Max | 658V |
| Diode Case Style | DO-214AA |
| No. of Pins | 2Pins |
| Breakdown Voltage Min | 456V |
| Breakdown Voltage Max | 504V |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600W |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | P6SMB480CA |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









