
SCHURTER 3412.0113.22 Fuse, Surface Mount, USF 0603 Series, 500 mA, 32 VAC, 32 VDC, Very Fast Acting, 0603
SCHURTER 3412.0113.22 Fuse, Surface Mount, USF 0603 Series, 500 mA, 32 VAC, 32 VDC, Very Fast Acting, 0603
Product details
| Product Range | USF 0603 Series |
| Fuse Current | 500mA |
| Voltage Rating V AC | 32VAC |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Blow Characteristic | Very Fast Acting |
| Fuse Case Style | 0603 |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | 50A |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 3412.0113.22 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
SCHURTER 3412.0113.22 Fuse, Surface Mount, USF 0603 Series, 500 mA, 32 VAC, 32 VDC, Very Fast Acting, 0603
Product details
| Product Range | USF 0603 Series |
| Fuse Current | 500mA |
| Voltage Rating V AC | 32VAC |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Blow Characteristic | Very Fast Acting |
| Fuse Case Style | 0603 |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | 50A |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 3412.0113.22 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | USF 0603 Series |
| Fuse Current | 500mA |
| Voltage Rating V AC | 32VAC |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Blow Characteristic | Very Fast Acting |
| Fuse Case Style | 0603 |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | 50A |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 3412.0113.22 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









