
LM Technologies LM1010-0970 Bluetooth 4.0 Module 5V Supply 3Mbps -86dBm Sensitivity
Product details
| Bluetooth Version | Bluetooth 4.0 |
| Supply Voltage Min | - |
| Supply Voltage Max | 5V |
| Signal Range Max | - |
| Data Rate | 3Mbps |
| Bluetooth Class | - |
| Receive Sensitivity | -86dBm |
| Operating Temperature Min | -10°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | LM TECHNOLOGIES |
| Part Number | LM1010-0970 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
LM Technologies LM1010-0970 Bluetooth 4.0 Module 5V Supply 3Mbps -86dBm Sensitivity
Product details
| Bluetooth Version | Bluetooth 4.0 |
| Supply Voltage Min | - |
| Supply Voltage Max | 5V |
| Signal Range Max | - |
| Data Rate | 3Mbps |
| Bluetooth Class | - |
| Receive Sensitivity | -86dBm |
| Operating Temperature Min | -10°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | LM TECHNOLOGIES |
| Part Number | LM1010-0970 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Bluetooth Version | Bluetooth 4.0 |
| Supply Voltage Min | - |
| Supply Voltage Max | 5V |
| Signal Range Max | - |
| Data Rate | 3Mbps |
| Bluetooth Class | - |
| Receive Sensitivity | -86dBm |
| Operating Temperature Min | -10°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | LM TECHNOLOGIES |
| Part Number | LM1010-0970 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.


