
MARQUARDT 1801.6122-00 Rocker Switch, SPNO, On-Off, 10A, 250V, Panel Mount, Solder Tags
Product details
| Illumination | Non Illuminated |
| Contact Configuration | 1NO |
| Switch Operation | On-Off |
| Actuator / Cap Colour | Black |
| Switch Mounting | Panel |
| Contact Current Max | 10A |
| Contact Voltage AC Nom | 250V |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Product Range | 1800 Series |
Other details
| Brand | MARQUARDT |
| Part Number | 1801.6122-00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MARQUARDT 1801.6122-00 Rocker Switch, SPNO, On-Off, 10A, 250V, Panel Mount, Solder Tags
Product details
| Illumination | Non Illuminated |
| Contact Configuration | 1NO |
| Switch Operation | On-Off |
| Actuator / Cap Colour | Black |
| Switch Mounting | Panel |
| Contact Current Max | 10A |
| Contact Voltage AC Nom | 250V |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Product Range | 1800 Series |
Other details
| Brand | MARQUARDT |
| Part Number | 1801.6122-00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Illumination | Non Illuminated |
| Contact Configuration | 1NO |
| Switch Operation | On-Off |
| Actuator / Cap Colour | Black |
| Switch Mounting | Panel |
| Contact Current Max | 10A |
| Contact Voltage AC Nom | 250V |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Product Range | 1800 Series |
Other details
| Brand | MARQUARDT |
| Part Number | 1801.6122-00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











