
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX2681EUT+T RF Downconverter Mixer IC, 2.7 V to 5.5 V, 400 MHz to 2.5 GHz, SOT-23-6
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX2681EUT+T RF Downconverter Mixer IC, 2.7 V to 5.5 V, 400 MHz to 2.5 GHz, SOT-23-6
Product details
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| No. of Pins | 6Pins |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 2.5GHz |
| Supply Voltage Min | 2.7V |
| RF IC Case Style | SOT-23 |
| Packaging | Cut Tape |
| Frequency Min | 400MHz |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX2681EUT+T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX2681EUT+T RF Downconverter Mixer IC, 2.7 V to 5.5 V, 400 MHz to 2.5 GHz, SOT-23-6
Product details
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| No. of Pins | 6Pins |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 2.5GHz |
| Supply Voltage Min | 2.7V |
| RF IC Case Style | SOT-23 |
| Packaging | Cut Tape |
| Frequency Min | 400MHz |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX2681EUT+T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| No. of Pins | 6Pins |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 2.5GHz |
| Supply Voltage Min | 2.7V |
| RF IC Case Style | SOT-23 |
| Packaging | Cut Tape |
| Frequency Min | 400MHz |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX2681EUT+T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.


