
MEC Marcom MECF-010P-210X310 EMI Conductive Foam Material 210X310MM New
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | MECF Series |
| Gasket Material | Polyurethane Foam |
| Length | 210mm |
| Width | 310mm |
| Depth | 1mm |
| Attenuation | - |
Other details
| Brand | MEC MARCOM |
| Part Number | MECF-010P-210X310 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MEC Marcom MECF-010P-210X310 EMI Conductive Foam Material 210X310MM New
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | MECF Series |
| Gasket Material | Polyurethane Foam |
| Length | 210mm |
| Width | 310mm |
| Depth | 1mm |
| Attenuation | - |
Other details
| Brand | MEC MARCOM |
| Part Number | MECF-010P-210X310 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | MECF Series |
| Gasket Material | Polyurethane Foam |
| Length | 210mm |
| Width | 310mm |
| Depth | 1mm |
| Attenuation | - |
Other details
| Brand | MEC MARCOM |
| Part Number | MECF-010P-210X310 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











