
METCAL MFR-PS1100 Soldering Station Power Supply, For Metcal MFR-1100 Series Systems
Product details
| Supply Voltage V AC | 240V |
| Power Rating | - |
| For Use With | Metcal MFR-1100 Series Soldering & Rework System |
| Product Range | MFR-1100 Series |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | MFR-PS1100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
METCAL MFR-PS1100 Soldering Station Power Supply, For Metcal MFR-1100 Series Systems
Product details
| Supply Voltage V AC | 240V |
| Power Rating | - |
| For Use With | Metcal MFR-1100 Series Soldering & Rework System |
| Product Range | MFR-1100 Series |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | MFR-PS1100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Supply Voltage V AC | 240V |
| Power Rating | - |
| For Use With | Metcal MFR-1100 Series Soldering & Rework System |
| Product Range | MFR-1100 Series |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | MFR-PS1100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











