
Metz Connect 31175104 Wire-To-Board Terminal Block 7.5 mm 4 Ways 22 AWG 12 mm² Screw
Product details
| Pitch Spacing | 7.5mm |
| No. of Positions | 4Ways |
| Wire Size AWG Min | 22AWG |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Conductor Area CSA | 4mm² |
| Wire Connection Method | Screw |
| Rated Current | 20A |
| Rated Voltage | 300V |
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METZ CONNECT |
| Part Number | 31175104 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Metz Connect 31175104 Wire-To-Board Terminal Block 7.5 mm 4 Ways 22 AWG 12 mm² Screw
Product details
| Pitch Spacing | 7.5mm |
| No. of Positions | 4Ways |
| Wire Size AWG Min | 22AWG |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Conductor Area CSA | 4mm² |
| Wire Connection Method | Screw |
| Rated Current | 20A |
| Rated Voltage | 300V |
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METZ CONNECT |
| Part Number | 31175104 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 7.5mm |
| No. of Positions | 4Ways |
| Wire Size AWG Min | 22AWG |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Conductor Area CSA | 4mm² |
| Wire Connection Method | Screw |
| Rated Current | 20A |
| Rated Voltage | 300V |
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METZ CONNECT |
| Part Number | 31175104 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.














