
MOLEX 19-09-1046 PLUG AND SOCKET CONNECTOR HOUSING
Product details
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 4Ways |
| Product Range | Standard .093" Series |
| For Use With | 1189, 1190, 1380, 1381, 1433, 1434, 2605 Crimp Terminals |
| Pitch Spacing | 6.7mm |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 19-09-1046 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MOLEX 19-09-1046 PLUG AND SOCKET CONNECTOR HOUSING
Product details
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 4Ways |
| Product Range | Standard .093" Series |
| For Use With | 1189, 1190, 1380, 1381, 1433, 1434, 2605 Crimp Terminals |
| Pitch Spacing | 6.7mm |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 19-09-1046 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 4Ways |
| Product Range | Standard .093" Series |
| For Use With | 1189, 1190, 1380, 1381, 1433, 1434, 2605 Crimp Terminals |
| Pitch Spacing | 6.7mm |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 19-09-1046 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











