
MOLEX 73391-0230 50 Ohms, SMA Right-Angle Plug, Crimp, RG-174, RG-188 & RG-316 Cable, Brass Body, One Piece Per Bag
MOLEX 73391-0230 50 Ohms, SMA Right-Angle Plug, Crimp, RG-174, RG-188 & RG-316 Cable, Brass Body, One Piece Per Bag
- Subminiature design
- Threaded coupling
Product details
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Right Angle Plug |
| Coaxial Cable Types | RG316 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | SMA Series |
| Frequency Max | 18GHz |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 73391-0230 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MOLEX 73391-0230 50 Ohms, SMA Right-Angle Plug, Crimp, RG-174, RG-188 & RG-316 Cable, Brass Body, One Piece Per Bag
- Subminiature design
- Threaded coupling
Product details
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Right Angle Plug |
| Coaxial Cable Types | RG316 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | SMA Series |
| Frequency Max | 18GHz |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 73391-0230 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Subminiature design
- Threaded coupling
Product details
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Right Angle Plug |
| Coaxial Cable Types | RG316 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | SMA Series |
| Frequency Max | 18GHz |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 73391-0230 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









