
Mueller Electric BU-51C Test Clip 20A 12.7MM
Product details
| Connector Type | Test Clip |
| Current Rating | 20A |
| Jaw Opening Max | 12.7mm |
| Insulator Colour | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-51C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Mueller Electric BU-51C Test Clip 20A 12.7MM
Product details
| Connector Type | Test Clip |
| Current Rating | 20A |
| Jaw Opening Max | 12.7mm |
| Insulator Colour | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-51C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type | Test Clip |
| Current Rating | 20A |
| Jaw Opening Max | 12.7mm |
| Insulator Colour | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-51C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









