Mueller Electric BU-P1166-60-2. Test Lead 4mm Stackable Banana Plug Alligator Clip 1 kV 10 A Red 1.52 m
HomeStore
This is a Test Lead, 4mm Stackable Banana Plug, Alligator Clip, 1 kV, 10 A, Red, 1.52 m product from MUELLER ELECTRIC with the model number BU-P1166-60-2.
Product details
Test Connector Type A 4mm Stackable Banana Plug
Test Connector Type B Alligator Clip
Voltage Rating 1kV
Current Rating 10A
Insulator Colour Red
Lead Length - Metric 1.52m
Lead Length - Imperial 60"
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number BU-P1166-60-2.
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating 1kV
Current Rating 10A
Insulator Colour Red
Lead Length - Metric 1.52m
Lead Length - Imperial 60"
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number BU-P1166-60-2.
Description
Voltage Rating 1kV
Current Rating 10A
Lead Length - Imperial 60"
Part Number BU-P1166-60-2.
Mueller Electric BU-P1166-60-2. Test Lead 4mm Stackable Banana Plug Alligator Clip 1 kV 10 A Red 1.52 m | Tanotis