POMONA 5291A-60-0 TEST LEAD, BLACK, 1.524M, 1KV, 7A
HomeStore
This is a TEST LEAD, BLACK, 1.524M, 1KV, 7A product from POMONA with the model number 5291A-60-0
Product details
Insulator Colour Black
Current Rating 7A
Lead Length - Metric 1.524m
Product Range -
Test Connector Type B 4mm Banana Plug, Shrouded
Lead Length - Imperial 60"
Voltage Rating 1kV
Test Connector Type A 4mm Banana Plug, Shrouded
Other details
Brand POMONA
Part Number 5291A-60-0
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Insulator Colour Black
Current Rating 7A
Lead Length - Metric 1.524m
Product Range -
Lead Length - Imperial 60"
Voltage Rating 1kV
Other details
Brand POMONA
Part Number 5291A-60-0
Description
Current Rating 7A
Lead Length - Imperial 60"
Voltage Rating 1kV
Part Number 5291A-60-0
POMONA 5291A-60-0 TEST LEAD, BLACK, 1.524M, 1KV, 7A | Tanotis